داروسازی

سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی - EMS

سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی (EMS) راهکاری جامع و یکپارچه به منظور پایش، ذخیره سازی و گزارشگیری از اطلاعات مربوط به شرایط محیطی در صنایع مختلفی مانند داروسازی، تجهیزات پزشکی، غذایی، دام و طیور، گلخانه ها، نفت و پتروشیمی و انفورماتیک است. به طور کلی این سیستم متشکل از بخش سخت افزار شامل سنسور، ترنسمیتر و دیتا لاگرهای سنجش پارامترهای محیطی و همچنین بخش نرم افزار جهت جمع آوری اطلاعات، گزارشگیری و مانیتورینگ شرایط محیطی است. لازم به ذکر است امکان ایجاد سیگنال هشدار (پیامک، ایمیل و یا صوتی) در برخی از مدل های این سیستم پیش بینی شده و قابل فعال سازی  است. در طراحی و تولید کلیه اجزای سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی الزامات صنعت داروسازی (CFR21 Part11 و GMP Annex 11) رعایت شده و در صورتیکه این سیستم در کارخانجات داروسازی، تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی استفاده گردد به درخواست مشتری امکان در اختیار قرار دادن مدارک IQ و OQ به همراه گواهینامه های کالیبراسیون (ISO17025) جهت انجام مراحل معتبر سازی وجود دارد.

ساختارهای سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی (EMS Structures)

راهکارهایی جهت پایش و مدیریت پارامترهای محیطی در محیط های صنعتی و غیر صنعتی

ساختار سه جزئی EMS

سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی در این ساختار دارای سه جزء ترنسمیتر، مبدل و نرم افزار تحت وب است. در این سیستم ترنسمیترها (دما، رطوبت، اختلاف فشار و ...) در نقاط مورد نیاز مطابق طراحی صورت گرفته و به کمک توپولوژی رینگ به هم متصل می گردند. با توجه به طراحی خاص ساختار سه جزئی، برای تعداد ترنسمیتر و متراژ کابل کشی محدودیتی از نظر فنی وجود نداشته و حتی این سیستم می تواند پس از اجرای اولیه در آینده نیز بر اساس نیاز کارفرما بدون هیچگونه محدودیتی گسترش پیدا کند. این ویژگی برای ساختار سه جزئی باعث شده که سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی بدون محدودیت در سایز کارخانجات به صورت کاملاً قابل انعطاف قابل پیاده سازی باشد. در انتهای خط به کمک یک مبدل سنسورها به سرور متصل شده و به کمک نرم افزار مانیتورینگ تحت وب بدون محدودیت مکانی می توان به کلیه اطلاعات به صورت آنلاین دسترسی داشت. در این سیستم امکان ایجاد هشدار پیامکی (تحت وب) و هشدار صوتی (ترنسمیتر آلارم) به صورت ماژول های جداگانه به درخواست مشتری وجود دارد. هشدار پیامکی قابل پیاده سازی در این ساختار به صورت نرم افزاری و تحت وب است که با توجه به تعاریف و تنظیمات صورت گرفته در نرم افزار پیامک های هشدار به افراد مورد نظر ارسال می گردد و همچنین با توجه به نیاز کارفرما می توان در هر نقطه از شبکه و با توجه به تنظیمات صورت گرفته آلارم صوتی ایجاد نمود. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای انواع سیستم هشدار و چگونگی عملکرد آن و همچنین قابلیت های نرم افزار مانیتورینگ تحت وب به بخش محصولات مراجعه نمایید.

کارخانجات داروسازی، تجهیزات پزشکی، غذایی و صنایع مشابه

انبارهای دارویی، غذایی، پتروشیمی و ...

آزمایشگاه های دارویی، غذایی، شیمی، میکروبی و پزشکی

امکان پیاده سازی در پروژه هایی با هر ابعادی بدون محدودیت

پایش آنلاین، گزارشگیری و انجام تنظیمات از طریق نرم افزار تحت وب بدون محدودیت مکانی

امکان اتصال به سیستم های هشدار پیامکی و صوتی

ذخیره سازی نامحدود اطلاعات در بانک اطلاعاتی

امکان اتصال به تعداد نامحدود ترنسمیتر و کابل کشی نامحدود

Image
Image

ساختار دو جزئی EMS

سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی در این ساختار دارای دو جزء ترنسمیتر و پنل مانیتورینگ و کنترل (HMI) است. در این سیستم نیز مشابه ساختار قبلی ترنسمیترها (دما، رطوبت، اختلاف فشار و ...) در نقاط مورد نیاز مطابق طراحی صورت گرفته و به کمک توپولوژی رینگ به هم متصل می گردند. در این ساختار محدودیت کابل کشی با کابل با کیفیت CAT6 مقدار 1200 متر بوده و حداکثر می توان تعداد 255 عدد ترنسمیتر را به شبکه متصل نمود. در انتهای خط، ترنسمیترها به یک HMI متصل شده و پس از انجام تنظیمات، کلیه اطلاعات بر روی نمایشگر قابل مشاهده و دسترسی است. این سیستم قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را به صورت محدود بر روی حافظه HMI داشته و مناسب بهره برداری برای کاربردهایی است که نیاز به مانیتورینگ به صورت محلی بوده و نیازی به گزارشگیری و ذخیره سازی بلند مدت اطلاعات وجود ندارد. در این سیستم امکان ایجاد هشدار پیامکی (به کمک سیم کارت) و هشدار صوتی به صورت ماژول های جداگانه به درخواست مشتری وجود دارد. هشدار پیامکی قابل پیاده سازی در این ساختار به کمک GSM مودم بوده و می بایست قبل از نصب این ماژول از آنتن دهی شبکه موبایل در محل مورد نظر اطمینان حاصل نمود. پنل مانیتورینگ و کنترل دارای خروجی آلارم صوتی و خروجی و ورودی های کاربرد عمومی نیز جهت استفاده و برنامه ریزی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره HMI به بخش مورد نظر در محصولات شرکت مراجعه نمایید.

کارخانجات داروسازی، تجهیزات پزشکی، غذایی و صنایع مشابه

انبارهای دارویی، غذایی، فرآورده های بافتی، فرآورده های خونی، پتروشیمی و ...

آزمایشگاه های دارویی، غذایی، شیمی، میکروبی و پزشکی

نمایش اطلاعات بر روی نمایشگر HMI (عدم نیاز به سرور)

امکان نمایش اطلاعات بر روی پلان به صورت گرافیکی بر روی نمایشگر HMI (سفارشی)

امکان اتصال به ماژول پیامک (GSM) و دارای خروجی هشدار صوتی (سفارشی)

ذخیره سازی محدود اطلاعات در حافظه HMI

اقتصادی تر نسبت به سیستم سه جزئی

اتصال به 255 عدد ترنسمیتر با کابل کشی 1200 متر

ساختار تک جزئی EMS

سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی در این ساختار دارای یک جزء پنل مانیتورینگ و کنترل (HMI) است که سنسورها ( دما و رطوبت) به صورت مستقیم با کابل کشی محدود به HMI متصل می شوند. این ساختار قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را نداشته و HMI مورد استفاده از نوع اقتصادی با نمایشگر کاراکتری قابل عرضه می باشد. این ساختار مناسب استفاده برای کاربردهایی است که نیاز به مانیتورینگ و کنترل یکپارچه و اقتصادی به صورت محلی بوده و نیازی به گزارشگیری و ذخیره سازی بلند مدت اطلاعات وجود ندارد. در این سیستم امکان ایجاد هشدار پیامکی (به کمک سیم کارت) و هشدار صوتی به صورت ماژول های جداگانه به درخواست مشتری وجود دارد. همانند ساختار دو جزئی هشدار پیامکی قابل پیاده سازی در این ساختار به کمک GSM مودم بوده و می بایست قبل از نصب این ماژول از آنتن دهی شبکه موبایل در محل مورد نظر اطمینان حاصل نمود. پنل مانیتورینگ و کنترل دارای خروجی آلارم صوتی و خروجی و ورودی های کاربرد عمومی نیز جهت ارسال فرمان می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره HMI به بخش مورد نظر در محصولات شرکت مراجعه نمایید.

آزمایشگاه ها، داروخانه ها، سردخانه های دارویی، سردخانه های غذایی، بانک خون، ماشین های سردخانه دار

انبارهای دارویی، غذایی، فرآورده های بافتی، فرآورده های خونی، پتروشیمی و ...

آزمایشگاه های دارویی، غذایی، شیمی، میکروبی و پزشکی

نمایش اطلاعات سنسورهای متصل شده بر روی نمایشگر HMI

امکان اتصال به هفت سنسور دما و یک سنسور دما و رطوبت

امکان اتصال به ماژول پیامک (GSM) و دارای خروجی هشدار صوتی

دارای خروجی و ورودی دیجیتال قابل برنامه ریزی

اقتصادی و مقرون به صرفه ترین سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی

Image

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم مانیتورینگ شرایط محیطی و انتخاب راهکار درست با ما تماس بگیرید

 کارشناسان گیتو آماده ارائه مشاوره فنی و مهندسی به شما هستند