راهکار کنترل و مانیتورینگ هواسازهای هایژنیک چیست؟

یک راهکار یکپارچه سخت افزاری و نرم افزاری جهت کنترل هواسازهای هایژنیک که می توان از این راهکار جهت کنترل و مانیتورینگ هواسازهای کارخانجات صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی بهره برد. بخش سخت افزاری شامل تابلوهای کنترلی و فرمان هواساز بوده و بخش نرم افزاری شامل یک نرم افزار جهت کنترل و مانیتورینگ در لحظه هواساز است. این راهکار می تواند در موضوع تعمیرات و نگهداری و همچنین کنترل در لحظه هواسازهای هایژنیک بسیار کاربردی و راهگشا باشد.

بخش های مختلف این راهکار چیست؟

سخت افزار کنترل و مانیتورینگ HVAC

بخش اصلی تابلوی کنترلی هواساز بر پایه کنترلر های مخصوص هواسازها مانند محصولات شرکت REGIN و یا PLC  های عمومی است که نیازمندی های پروژه (URS) منجر به انتخاب استراتژی و شیوه اجرایی درست خواهد شد. سایر تجهیزات مورد نیاز شامل ترنسمیتر های دما، رطوبت، فشار، DPS ، عملگرها، شیر برقی و موتور دمپر ها و سایر لوازم تاسیساتی برای پیاده سازی کامل سخت افزاری و کنترل هواساز است که می توان از تمامی و یا بخشی از این لوازم و تجهیزات در پیشبرد اهداف طراحی بهره برداری کرد. این تجهیزات با توجه به نوع طراحی بر روی هواساز نصب شده و متصل به تابلوی کنترلی می گردند. تابلو کنترلی می بایست بر اساس الزامات فنی و محافظتی و صنعتی موجود در این حوزه و نیازمندی های پروژه طراحی و تولید و پیکربندی گردد و در این مرحله بخش سخت افزار آماده شروع فعالیت و کنترل و مانیتورینگ هواساز می باشد.

نرم افزار کنترل و مانیتورینگ HVAC

نرم افزار مانیتورینگ و کنترل هواساز بر روی سرور نصب و توسط پروتکل TCP به کنترلر هواساز متصل و ارسال و دریافت اطلاعات مابین بخش سخت افزاری و نرم افزاری بر روی شبکه صورت می پذیرد. هر کاربر با نام کاربری و رمز عبور مختص به خود با توجه به دسترسی های ارائه شده توسط مدیر سیستم امکان بهره برداری از داده ها، پایش و یا کنترل هواساز را از روی نرم افزار خواهد داشت. این دسترسی ها به جزئی ترین فعالیت های پایشی و کنترلی نظارت دارد. آلارم های مختلفی نیز بر روی نرم افزار پیش بینی شده که در صورت بحرانی شدن هر یک پارامترها و یا در صورت بروز وضعیت های خاص امکان مطلع کردن پرسنل مربوطه از طریق نوتیفیکیشن نرم افزاری، پیام کوتاه، ایمیل و یا آلارم صوتی فراهم شده است.

نیاز به مشاوره فنی و یا بازدید دارید؟

کارشنانسان ما آماده پاسخگویی هستند
واتساپ گیتو